• Πέμπτος στην Ελλάδα ο Ντουφεκιάς, στην πρώτη του παρουσία στη «μεγάλη» κατηγορία του drift. Από τη Σπάρτη έπεσε η αυλαία

Περισσότερο διαβασμένες αθλητικές ειδήσεις από την Ευρυτανία

Τι γύρευε στο Καρπενήσι ο Ντάνος του Survivor, τέτοιες μέρες πριν από… 10 χρόνια; Αποκλειστικές φωτογραφίες
Ντράζεν Πέτροβιτς: Σαν σήμερα έφευγε πρόωρα από τη ζωή ο Μότσαρτ του παγκόσμιου μπάσκετ
Στη μνήμη του ΓΙΩΡΓΟΥ ΓΙΟΓΙΟΥ ήταν αφιερωμένο το δεύτερο τουρνουά ποδοσφαίρου ακαδημιών, που διεξήχθη από τις 23-26 Ιουνίου
Αθλητικά ΝΕΑ. Υπό βροχή το παιχνίδι ΠΑΟΚ - ΑΙΟΛΟΣ 1 - 5. Γκολ
Στο Καρπενήσι η προετοιμασία της Εθνικής Ελλάδας αντρών μπάσκετ - Νέος ομοσπονδιακός τεχνικός ο Κώστας Μίσσας
Ο καλύτερος στην Ελλάδα! Ο Νίκος Ντουφεκιάς αναδείχθηκε νικητής -και- στον 2ο γύρο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Drift
Σαν σήμερα εκτελείται ο Νίκος Γόδας φορώντας την φανέλα του Ολυμπιακού και αρνούμενος να υπογράψει δήλωση μετάνοιας

Εντυπωσιακή Αρωνιάδα στη Ρόδο. Η Καρπενησιώτισσα δρομέας ήταν νικήτρια στα 5χλμ του 5ου διεθνούς Μαραθωνίου

Μεγάλη ευρυτανική επιτυχία σημειώθηκε στον 5ο Διεθνή Μαραθώνιο Ρόδου και πιο συγκεκριμένα στη διαδρομή των 5 χιλιομέτρων. Η 25χρονη Μαγδαληνή Αρωνιάδα, από το Καρπενήσι, έτρεξε την απόσταση σε 22 λεπτά και 56’’ και τερμάτισε νικήτρια, αφού ήταν η πιο γρήγορη σε σύνολο 580 γυναικών από την Ελλάδα και το εξωτερικό!aroniada-magd-rhodes-2018

Η αθλήτρια της Παναχαϊκής, που έχει ατομικό ρεκόρ στα 5χλμ χρόνο 00:21:30, βρέθηκε σε εξαιρετική κατάσταση και κατάφερε να ανέβει με… άνεση στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου, καθώς η δεύτερη δρομέας πέρασε τη γραμμή του τερματισμού σχεδόν δύο λεπτά αργότερα από την Αρωνιάδα. Ενδεικτικό είναι πως η Καρπενησιώτισσα βρέθηκε στην 22η θέση της Γενικής Κατάταξης, σε σύνολο 1100 δρομέων.

Περισσότεροι από 3.000 αθλητές πήραν μέρος στις διαδρομές του 5ου διεθνούς Μαραθωνίου στο «σμαραγδένιο νησί».