• Κολύμβηση: Εξαιρετικά πλασαρίσματα για τον 14χρονο Παν. Κωτσή (ΚΟΚ) στους Χειμερινούς Αγώνες Νοτίου Ελλάδος

• Μετάλλια απέναντι σε υψηλό, διεθνή ανταγωνισμό για τον Α.Σ. Ευρυτανίας

• Σαν σήμερα, η τραγωδία της Θύρας 7. Πέρασαν 39 χρόνια από τη “μαύρη” ημέρα του ελληνικού ποδοσφαίρου

Περισσότερο διαβασμένες αθλητικές ειδήσεις από την Ευρυτανία

Ένας ακόμα αγώνας, ένα ακόμα βάθρο για την Καρπενησιώτισσα Δήμητρα Μπίκα - Νικήτρια σε trail run στην Πάρνηθα

Με σχεδόν 400 δρομείς διεξήχθησαν, την περασμένη Κυριακή (7/10), στην Πάρνηθα της Αττικής οι αγώνες ενός από τους παλαιότερους και ιστορικότερους αγώνες βουνού στην Ελλάδα, του AlpamayoPRO TrailRace.

Πρωταγωνίστρια στις Γυναίκες ήταν η 26χρονη Δήμητρα Μπίκα, από το Καρπενήσι, που κάλυψε την απαιτητική διαδρομή τω 25χλμ σε 2.58.38 και κέρδισε με άνεση την πρώτη θέση. Στον αγώνα έτρεξε και ο επίσης Ευρυτάνας, φέρελπις Ηλίας Καραλής (γενν. 1996), που με επίδοση 2.48.46 κατέλαβε τη 10η θέση στη γενική κατάταξη.mpika-parnitha-collage1