Πέμπτη, 25 Απριλίου 2019

ev media-logo

Βραβεύτηκε στο Λιτόχωρο η Δήμητρα Μπίκα, που αναδείχθηκε 2η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Skyrunner Series

Η αυλαία του 8ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Skyrunner Series Greece έπεσε με τις απονομές των νικητών-τριών, που έγιναν στο Λιτόχωρο, το περασμένο Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018 και είχε και ευρυτανικό ενδιαφέρον.mpika-litoxoro-brabeusi-skyrunner-0

Και αυτό γιατί μετά και το πέρας των οκτώ αγώνων της διοργάνωσης, η Δήμητρα Μπίκα, από το Καρπενήσι, αναδείχθηκε 2η στην Κατηγορία Γυναικών με 407 βαθμούς, πίσω μόνο από τη Μαρία Μάλαϊ που είχε 411β (το βάθρο συμπλήρωσε η Ανδριάννα Βασιλάτου (368β.).

Η 25χρονη Μπίκα, που επέστρεψε μέσα στη χρονιά από έναν τραυματισμό που την ταλαιπώρησε και την άφησε εκτός δράσης γι’ αρκετούς μήνες, συμμετείχε σε 4 αγώνες και συγκέντρωσε βαθμούς στις διοργανώσεις: Parnassos Trail, Teixio Race, Olympus Marathon & AlpamayoPro trail race.

Eπίσης, ο ευρυτανικής καταγωγής αθλητής Ηλίας Καραλής (στο κέντρο) παρέλαβε βραβείο καθώς ήταν 2ος στην Κατηγορία Ανδρών 19-29 ετών.