Δευτέρα, 24 Ιουνίου 2019

ev media-logo

(ΦΩΤΟ) Τους Ευρυτάνες αριστούχους γυμνασίων και λυκείων βράβευσε το Ίδρυμα Γαζή-Τριανταφυλλόπουλου - Δείτε τα ονόματα

Το περασμένο Σάββατο 23 Μαρτίου, στο Συνεδριακό Κέντρο Καρπενησίου, έγινε η εκδήλωση του Ιδρύματος Γαζή - Τριανταφυλλόπουλου για την απονομή βραβείων σε Ευρυτάνες αριστούχους μαθητές, καθώς και η παρουσίαση του βιβλίου της φιλολόγου Νίκης Μπακογεώργου για τα 100 χρόνια του Γυμνασίου Καρπενησίου («Μνήμης Θραύσματα»).

3

Απονεμήθηκαν έπαινοι και χρηματικά έπαθλα σε 13 παιδιά, απόφοιτους σε Ανώτατες Σχολές (5 άτομα) και απόφοιτους γυμνασίων (8 άτομα), συνολικής αξίας 14.000 ευρώ -ήτοι 2.000 ευρώ για κάθε απόφοιτο του 2017-2018 (φοιτητές σήμερα) και 500 ευρώ σε κάθε αριστούχο απόφοιτο γυμνασίου.

Να σημειωθεί ότι στο εγγύς μέλλον θα γίνει, από το Ίδρυμα Γαζή-Τριανταφυλλόπουλου, και η απονομή των ετήσιων υποτροφιών σε προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς φοιτητές.

Απόφοιτοι σε Ανώτατες Σχολές σχολ. έτους 2017-2018 (2.000 ευρώ σε κάθε φοιτητή):

1. Πατρώνη Κωνσταντίνα του Γεωργίου, αποφοίτησε από το ΓΕΛ Καρπενησίου και εισήχθη στο Τμ. Φιλολογίας ΑΠΘ με 18.661 μόρια

2. Γραμματίκα Ξανθίππη του Κων/νου, αποφοίτησε από το ΓΕΛ Καρπενησίου και εισήχθη στο Τμ. Ψυχολογίας ΕΚΠΑ με 18.617 μόρια

3. Ανδρεάκη Αικατερίνη του Γεωργίου, αποφοίτησε από το ΓΕΛ Καρπενησίου και εισήχθη στη Νομική Σχολή του Δημοκρίτειου Παν/μίου με 18.444 μόρια

4. Μπύρου Μαρία του Ιωάννη, αποφοίτησε από τις Λυκειακές Τάξεις Κερασοχωρίου και εισήχθη στο Παιδαγωγικό Τμ. Δημοτικής Εκπ/σης ΕΚΠΑ με 16.390 μόρια, και

5. Ντάλλας Βασίλης του Ταξιάρχη, αποφοίτησε από το ΕΠΑΛ Καρπενησίου και εισήχθη στο Τμ. Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ με 17.925 μόρια

Απόφοιτοι Γυμνασίων σχολ. έτους 2017-2018 (500 ευρώ σε κάθε απόφοιτο):

1. Κουτσοκώστα Αμαλία του Δημητρίου, του 1ου Γυμνασίου Καρπενησίου, με βαθμό 19 & 9/14

2. Κουρλού Κατερίνα του Ελευθερίου, του 2ου Γυμνασίου Καρπενησίου, με βαθμό 19 & 3/14

3. Χινόπωρος Αθανάσιος του Γεωργίου, του 2ου Γυμνασίου Καρπενησίου με βαθμό 19 & 3/14

4. Τριάντης Δημήτρης του Παναγιώτη, του Γυμνασίου Φουρνά με βαθμό 19 & 1/13

5. Θεοχάρης Γεώργιος του Άγγελου, του Γυμνασίου Κερασοχωρίου με βαθμό 19 & 12/14

6. Σουλιώτη Σπυριδούλα του Ευάγγελου, του Γυμνασίου Δυτ. Φραγκίστας με βαθμό 19 & 5/13

7. Κουτσοθανάση Ελισάβετ του Θωμά, του Γυμνασίου Γρανίτσας με βαθμό 19 & 11/14

8. Ζαχαράκης Δημήτρης του Απόστολου, του Γυμνασίου Ραπτοπούλου με βαθμό 19 & 8/14

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13