Τετάρτη, 17 Ιουλίου 2019

ev media-logo

ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΑ ΑΓΡΑΦΑ. Το πλήρες ψηφοδέλτιο, συνολικά 69 υποψήφιοι, του υποψήφιου δημάρχου κ. Θεόδωρου Μπαμπαλή

Τρεις δημοτικοί συνδυασμοί, όπως άλλωστε αναμένονταν, κατατέθηκαν και στον δήμο Αγράφων. Πρόκειται για τους συνδυασμούς: "ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΑΓΡΑΦΩΝ” με επικεφαλής υποψήφιο δήμαρχο, τον νυν δήμαρχο Αγράφων κ. Θεόδωρο  Μπαμπαλή, "ΟΡΑΜΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΑΦΩΝ” με υποψήφια δήμαρχο την δικηγόρο Χρυσούλα Σουλιώτη και "ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΩΝ ΑΓΡΑΦΩΝ" με υποψήφιο δήμαρχο τον κ. Αλέξη Καρδαμπίκη.mpampalis-sinenteuxi11-0

Όπως έγραψαν τα «Ευρυτανικά Νέα», με τον νέο νόμο που ισχύει, ο δήμος Αγράφων χάνει έξι (6) έδρες από το δημοτικό συμβούλιο, το οποίο πλέον θα είναι 21μελές. Συνεπώς, το κυνήγι του σταυρού είναι περισσότερο έντονο, καθώς μειώθηκαν οι έδρες, αλλά παράλληλα μειώθηκε και ο αριθμός των υποψηφίων που ο κάθε συνδυασμός δύναται να καταθέσει.

Ψηφοδέλτιο 69 υποψηφίων

Ο υποψήφιος δήμαρχος, κ. Θεόδωρος Μπαμπαλής, κατέθεσε πλήρες ψηφοδέλτιο, συνολικά 69 ονόματα, σχεδόν διπλάσιο σε αριθμό υποψηφίων από όλους  τους συνδυασμούς των Αγράφων και τον μεγαλύτερο συνδυασμό στην Ευρυτανία, ενώ είναι και ο μοναδικός υποψήφιος δήμαρχος που «κατεβάζει» και «δικούς» του συνδυασμούς (για πρόεδρο κοινότητας) σε πέντε (5) τοπικές κοινότητες.

Συγκεκριμένα, κατέθεσε τα ονόματα 34 υποψηφίων δημοτικών συμβούλων για το Δημοτικό Συμβούλιο Αγράφων και παράλληλα κατέθεσε τα ονόματα άλλων 35 υποψηφίων συμβούλων για  πέντε Τοπικές Κοινότητες και συγκεκριμένα τις κοινότητες Ραπτοπούλου, Κερασοχωρίου, Δυτ. Φραγκίστας, Αγράφων και Βαλαώρας.

"ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΑΓΡΑΦΩΝ"

Υποψήφιος Δήμαρχος:

Θεόδωρος Μπαμπαλής του Παναγιώτη

--------------------

34 ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Εκλογική Περιφέρεια Αγράφων:

Δούκα - Κουτσουπιά Ιωάννα του Δημητρίου, Ζαμπάκας  Λάμπρος του Δημητρίου, Κίτσιος Γεώργιος του Παναγιώτη, Σκλαπάνη Ειρήνη του Λάμπρου, Τσιγαρίδας Ηλίας του Παναγιώτη

Εκλογική Περιφέρεια Απεραντίων

Ζελενίτσας Θεόδωρος του Αναστασίου, Μάλλιος Κοσμάς του Γεωργίου, Παπαδημητρίου Γεώργιος του Ιωάννη, Παπαροϊδάμης Αθανάσιος του Δημητρίου, Σιαλμά θεοδώρα του Νικολάου, Σιαφάκας Γεώργιος του Δημητρίου, Σταμούλης Αθανάσιος του Κωνσταντίνου, Τσιαμάκης Στέφανος του Θωμά

Εκλογική Περιφέρεια Ασπροποτάμου:

Γυφτομήτρου Κωνσταντούλα (Ντίνα) του Βασιλείου, Μακρή Βασιλική του Ευσταθίου,  Μόκα  Έλλη του Βασιλείου, Παπαδήμου Δήμητρα του Γεωργίου, Πεταρούδας Κωνσταντίνος του Γεωργίου, Τσιάμης Θεόδωρος του Κωνσταντίνου, Τσιτσάνης Ανδρέας του Γεωργίου, Χύτης Αθανάσιος του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Βίνιανης:

Θεοχάρη Γεωργία του Κωνσταντίνου, Μάκκας Απόστολος του Ιωάννη, Μαρούλη Μαρία του Γεωργίου, Ντότσικας Δημήτριος του Φωτίου, Τάκης  Κωνσταντίνος του Παντελή

Εκλογική Περιφέρεια Φραγκίστας:

Γρανίτσα - Μήτσιου Μαρία του Ιωάννη, Διώτη Αργυρώ  συζ. Νικολάου, Καζάκου Δήμητρα του Σωτηρίου, Καραγιάννη - Λαθύρη Βασιλική του Σεραφείμ, Κολοκύθας Ευθύμιος του Νικολάου, Κουρλός Ευάγγελος του Ιωάννη, Τελώνης Λεωνίδας του Σπυρίδωνος, Φεγγούλη Βασιλική του Ευαγγέλου

 

35 ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Βαλαώρας:

Ζαρμακούπης Αλκιβιάδης του Δημοσθένη,  Κουτσοθανάσης Κωνσταντίνος του Δημητρίου, Κουτσοκώστα Ελένη του Δημητρίου, Κουτσοκώστας Παναγιώτης του Θεοδώρου, Κωνσταντοπούλου Ρουμπίνα του Χρήστου, Μπακούση Μαρία του Αθανασίου, Παλιούρας Παναγιώτης του Δημοσθένη, Τόλης Παναγιώτης  του Ιωάννη

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Δυτικής Φραγκίστας:

Κρικώνης Παντελής του Ευαγγέλου, Λότσιου Παρθένα (Πόπη) του Στυλιανού, Μπισμπίκης Βασίλειος του Κωνσταντίνου, Περούλας Γεώργιος του Ευαγγέλου, Στασινού Χρυσάνθη του Κωνσταντίνου

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Αγράφων:

Αβράμπου Σταματούλα του Αλεξάνδρου, Βαϊτσης Σπύρος του Λάμπρου, Γατής Δημήτριος του Κωνσταντίνου, Γκιόκα Ασπασία του Δημητρίου, Κίτσιος Παναγιώτης του Βασιλείου, Κούτελος Κλεομένης του Ηλία, Κωστούλας Δημήτριος του Λάμπρου, Μπαμπαλή Μαρία του Χρυσοστόμου

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Κερασοχωρίου:

Αναστάση Αικατερίνη του Σεραφείμ, Βούρτσας Λάμπρος του Ιωάννη, Κοσμάς Χρήστος του Δημητρίου, Λεπενιώτη Ευγενία του Νικολάου, Μήτσιου Μαρία - Φωτεινή του Δημητρίου, Ντάλλα Θεοδοσία του Θωμά, Ντάλλας Σωτήριος του Παναγιώτη, Τρίκκας Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινότητας Ραπτόπουλου:

Γωγάκη Σταυρούλα του Γεωργίου, Μαυρογόνατος Ιωάννης του Αλεξίου, Ξυραφάκης Βασίλειος του Δημοσθένη, Παπαδήμος  Λάμπρος του Δημητρίου, Τσέτσος Λάμπρος του Δημητρίου, Τσιριμώκου Μαρία του Νικολάου