Τετάρτη, 17 Ιουλίου 2019

ev media-logo

ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΑ ΑΓΡΑΦΑ. Το πλήρες ψηφοδέλτιο, συνολικά 33 υποψήφιοι, της υποψήφιας δημάρχου κας Χρυσούλας Σουλιώτη

Τρεις δημοτικοί συνδυασμοί, όπως άλλωστε αναμένονταν, κατατέθηκαν και στον δήμο Αγράφων. Πρόκειται για τους συνδυασμούς: "ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΑΓΡΑΦΩΝ” με επικεφαλής υποψήφιο δήμαρχο, τον νυν δήμαρχο Αγράφων κ. Θεόδωρο  Μπαμπαλή, "ΟΡΑΜΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΑΦΩΝ” με υποψήφια δήμαρχο τη δικηγόρο Χρυσούλα Σουλιώτη και "ΔΥΝΑΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΩΝ ΑΓΡΑΦΩΝ" με υποψήφιο δήμαρχο τον κ. Αλέξη Καρδαμπίκη.soulioti-xrisoula1

Όπως έγραψαν τα «Ευρυτανικά Νέα», με τον νέο νόμο που ισχύει, ο δήμος Αγράφων χάνει έξι (6) έδρες από το δημοτικό συμβούλιο, το οποίο πλέον θα είναι 21μελές. Συνεπώς, το κυνήγι του σταυρού είναι περισσότερο έντονο, καθώς μειώθηκαν οι έδρες, αλλά παράλληλα μειώθηκε και ο αριθμός των υποψηφίων που ο κάθε συνδυασμός δύναται να καταθέσει.

Ψηφοδέλτιο 33 υποψηφίων

Το Σάββατο 4/5/2019, η υποψήφια δήμαρχος Αγράφων κα Χρυσούλα Σουλιώτη, κατέθεσε στο Πρωτοδικείο Ευρυτανίας τον συνδυασμό της "ΟΡΑΜΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΑΦΩΝ” με τα δικαιολογητικά 33 υποψήφιων δημοτικών συμβούλων, ενώ δεν κατεβάζει σε καμία τοπική κοινότητα συνδυασμό.

"ΟΡΑΜΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΓΡΑΦΩΝ”

Υποψήφια Δήμαρχος:

Χρυσούλα Σουλιώτη του Ιωάννη

---------------------

33 ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ  ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Εκλογική περιφέρεια Αγράφων:

Κίτσιου - Γαντζούδη Αγορίτσα του Βασιλείου, Κολοκώτσιος Βασίλειος του Παναγιώτη,  Κουτρουμάνου - Νταλλή Δήμητρα του Γεωργίου, Σβερώνης Ταξιάρχης του Λάμπρου, Τσιώλης Βασίλειος του Γεωργίου

Εκλογική Περιφέρεια Απεραντίων:

Αζούκη - Σιαφάκα Αργυρούλα του Γεωργίου, Αθανασίου Γεώργιος του Κωνσταντίνου, Ανδρεάκης Κωνσταντίνος του Λάμπρου, Γερονίκου Βιργινία του Δημητρίου, Καρδαμπίκη Μαρία του Ευσταθίου, Νταβαρίνος Παναγιώτης του Κωνσταντίνου, Τζερεμές Κωνσταντίνος του Χρήστου

Εκλογική Περιφέρεια Ασπροποτάμου:

Δημητρόπουλος Χρήστος του Δημητρίου,  Ευαγγελοκώστας Γεώργιος του Ανδρέα, Κακός Θωμάς του Νέστωρος, Κουτσιούμπα Ευαγγελία του Δημητρίου, Λιούπρα Αθηνά του Βασιλείου, Παπαδήμος Παναγιώτης του Αργυρίου, Παπαντώνης Νικόλαος του Αργυρίου, Σιαμέτη Μαρία του Στεφάνου

Εκλογική Περιφέρεια Βίνιανης:

Γαζέτας Παναγιώτης του Κωνσταντίνου, Μάκκας Ιωάννης του Γεωργίου, Μπαζούκη Μαρία του Λάμπρου, Παπαροϊδάμη - Βούρτσα Στυλιανή του Σεραφείμ, Πασιάκος Ιωάννης του Ευαγγέλου

Εκλογική Περιφέρεια Φραγκίστας:

Βαρελή - Αντωνίου Μαρία του Παναγιώτη, Γκορόγιας Παναγιώτης του Ιωάννη, Γούλας Ηλίας του Ιωάννη, Ζιάκα Σοφία του Ταξιάρχη, Μακρής Παναγιώτης του Ευαγγέλου, Νταλαφούρα Σωτηρία του Ιωάννη, Σάλτη Ευρυδίκη του Κωνσταντίνου,  Φούκας Κωνσταντίνος του Αποστόλου