Τρίτη, 17 Σεπτεμβρίου 2019

ev media-logo

(ΦΩΤΟ + ΒΙΝΤΕΟ) Hellas Rally Raid, ημέρα 4η. Σκληρή δοκιμασία 450 χλμ για οδηγούς και μηχανές. Νικητής Αυστριακός αναβάτης, οι θέσεις των Ελλήνων

Η πιο σκληρή, απαιτητική ημέρα του Hellas Rally Raid ήταν η Πέμπτη (23/5), με τους συμμετέχοντες να καλούνται να καλύψουν διαδρομή σχεδόν 450 χιλιομέτρων, που ξεκίνησε και τερμάτισε στο Καρπενήσι, γράφοντας έναν μεγάλο κύκλο ως την τεχνητή λίμνη Μόρνου.rally day4_10

Όπως διαβάζουμε στο bikeit.gr, ταχύτερος όλων σε αυτή την 4η μέρα αναδείχθηκε ο Αυστριακός Rothhaupt Christoph με KTM 450 EXC-F, γεγονός που τον ανέβασε στην 5η της γενικής κατάταξης. Στην κεφαλή του αγώνα διατηρείται πάντως ο Ιταλός Leonardo Tonelli (HusqvarnaFE 501) που τερμάτισε τρίτος στη διαδρομή της ημέρας, διατηρώντας μια καλή διαφορά σχεδόν 17 λεπτών από τον δεύτερο MilanEngel (KTM 450 EXC-F) από την Τσεχία.

Οι Έλληνες συνεχίζουν όλοι τον αγώνα, με τους Δημήτρη Χαρίση και Παναγιώτη Γεωργογιάννη να τερματίζουν 72ος και 75ος αντίστοιχα, αποτελέσματα που σήμαναν μια μικρή υποχώρηση στη γενική κατάταξη. Πλέον οι δύο αναβάτες κρατούν τις θέσεις 64 και 65 αντιστοίχως στην προσωρινή κατάταξη του αγώνα. Ο τρίτος Έλληνας της παρέας, Στέλιος Καραμάνος, τερμάτισε την ημέρα στην 80ή θέση, γεγονός που του επέτρεψε να κάνει ένα εντυπωσιακό άλμα στην κατάταξη, όπου πλέον βρίσκεται στην 78η θέση (χτες ήταν 96ος).