Δευτέρα, 27 Ιανουαρίου 2020

ev media-logo

Συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία το Καρπενήσι στο ποδόσφαιρο σάλας (ΦΩΤΟ)

Δίχως να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες, το Καρπενήσι Φούτσαλ επιβλήθηκε με 9-3 επί του Διογένη Ολυμπιακού Χωριού, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β΄Εθνικής ποδοσφαίρου σάλας που έγινε την Κυριακή (1/12).1

Στο α΄ημίχρονο πάντως το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και έληξε με 3-2 υπέρ των γηπεδούχων. Ο Γενιτσαρόπουλος άνοιξε το σκορ μόλις στο 5′, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν άμεσα με γκολ του Αναστασιάδη. Ο Παχής (12′) και ο Μπακαλίδης (15′) χρίστηκαν επίσης σκόρερ, όμως ο Ξυλινός (20') μείωσε πριν την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη η ομάδα από το Καρπενήσι μπήκε πιο αποφασιστικά στο γήπεδο και γρήγορα ανέβασε τη διαφορά στο 5-2 (Παχής και Μπακαλίδης). Στο 27' ο Γενιτσαρόπουλος σκόραρε ξανά για το 6-2, με τον Τσούκα να σκοράρει λίγο αργότερα. Φλωράκης και Παχής (χατ τρικ) έδωσαν διαστάσεις στη νίκη, με τον Τσάγκα να διαμορφώνει απλά το 9-3.

Την Κυριακή στο Φάληρο

Οι νικητές ανέβηκαν στους 13 βαθμούς. Το επόμενο ματς για το Καρπενήσι θα δοθεί στις 8 Δεκεμβρίου στο ανοιχτό γήπεδο ΣΕΦ (19.30) κόντρα στο πρωτοπόρο και φαβορί για άνοδο, Φάληρο, ενώ για τις 15/12 ορίστηκε στο Καρπενήσι το εξ αναβολής ματς με τη Σάμο στο Αθλητικό Κέντρο.2