Τετάρτη, 21 Νοεμβρίου 2018

ev media-logo

Με 31 μετάλλια επέστρεψε από τη Χαλκίδα ο Κολυμβητικός Όμιλος Καρπενησίου

kok-xalkida-2012

Ο Κ.Ο. Καρπενησίου γύρισε με 31 μετάλλια από τους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στο κολυμβητήριο της Χαλκίδας, με συμμετοχή από συλλόγους της Περιφέρειας και όχι μόνο. Οι κολυμβητές της αγωνιστικής και προαγωνιστικής ομάδας του Κ.Ο. Καρπενησίου έκαναν μία πολύ καλή εμφάνιση. Να σημειώσουμε ότι ο Ευρυτανικός σύλλογος πήρε μέρος με 22 αθλητές, οι οποίοι κατάφεραν να πιάσουν 6 όρια για συμμετοχή στους χειμερινούς πανελλήνιους αγώνες που θα διεξαχθούν την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2012.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Σταθοπούλου Μαρία –Αργυρώ δεύτερη στα 1.500μ. ελεύθερο και τρίτη στα 200μ. μικτή και στα 800μ. ελεύθερο.

Κουρλού Νίκη δεύτερη στα 50μ. ελεύθερο, τρίτη στα 50μ. ύπτιο, τέταρτη στα 50μ. πεταλούδα και έκτη στα 100μ. ελεύθερο.

Ασπροποταμίτη Δήμητρα δεύτερη στα 400μ. μικτή, δέκατη στα 100μ. πεταλούδα και εικοστή πρώτη στα 50μ. ελεύθερο

Λούκα Ξανθίππη πρώτη στα 50μ. πρόσθιο, δεύτερη στα 200 μ. πρόσθιο, πέμπτη στα 100μ. πρόσθιο και έβδομη στα 50μ. πεταλούδα.

Κόπανος Κωνσταντίνος πρώτος στα 800μ. ελεύθερο, έκτος στα 1.500μ. ελεύθερο, δεύτερος στα 100μ. πρόσθιο και δέκατος πέμπτος στα 50μ. ελεύθερο.

Τριανταφύλλου Σεραφείμ δεύτερος στα 800μ. ελεύθερο, έβδομος στα 1.500μ. ελεύθερο και δέκατος έβδομος στα 200μ. ελεύθερο.

Τσιαμάκη Ειρήνη δέκατη στα 50μ. πεταλούδα, ενδέκατη στα 100μ. ύπτιο, δέκατη πέμπτη στα 100μ. ελεύθερο και δέκατη όγδοη στα 50μ. ελεύθερο.

Τσακνιά Σοφία τρίτη στα 200μ. ύπτιο, έβδομη στα 100μ. ύπτιο και εικοστή στα 100μ. ελεύθερο.

Σιταρά Βασιλική πέμπτη στα 50 μ. πρόσθιο, έβδομη στα 200 μ. μικτή, δέκατη στα 100 μ. πρόσθιο και όγδοη στα 50μ. πεταλούδα.

Παπαζαχαρία Μαρία δέκατη στα 50μ. πρόσθιο, δέκατη τέταρτη στα 100μ. πεταλούδα, δέκατη τέταρτη στα 100μ. πρόσθιο και δωδέκατη στα 50μ. πεταλούδα.

Τριανταφύλλου Δήμητρα δέκατη έκτη στα 100μ. πρόσθιο και δέκατη έβδομη στα 200μ. ελεύθερο.

Τσακνιά Μαρία πρώτη στα 200μ. μικτή, πρώτη στα 50μ. πεταλούδα και δεύτερη στα 100μ. ελεύθερο.

Κολαζά Χρύσα δεύτερη στα 200μ. ελεύθερο και πέμπτη στα 100μ. ελεύθερο.

Ντρίβα Ελπίδα δεύτερη στα 50μ. ύπτιο και έβδομη στα 50μ. και 100μ. ελεύθερο.

Μπίκας Σεραφείμ πρώτος στα 100μ. ύπτιο, τέταρτος στα 100μ. ελεύθερο και έκτος στα 50μ. ελεύθερο.

Γεωργοπούλου Ηλιάννα πρώτη στα 100μ. ελεύθερο, πρώτη στα 200μ. ελεύθερο και πρώτη στα 100 μ. ύπτιο.

Μήτσιου Ναυσικά δεύτερη στα 200μ. ύπτιο, έκτη στα 800μ. ελεύθερο και έκτη στα 100μ. ύπτιο.

Μεριγκούνης Κωνσταντίνος πρώτος στα 50μ. πεταλούδα, πρώτος στα 200μ. ύπτιο και πρώτος στα 200μ. μικτή.

Τσιώνης Χρήστος δεύτερος στα 400μ. ελεύθερο, τρίτος στα 200μ. ελεύθερο και τέταρτος στα 50μ. πεταλούδα.

Νικόπουλος Θανάσης δεύτερος στα 50μ. πεταλούδα, δεύτερος στα 200μ. ελεύθερο και δεύτερος στα 400μ. ελεύθερο.

Λούκας Πέτρος πρώτος στα 200μ. πρόσθιο, δεύτερος στα 100μ. πρόσθιο και δεύτερος στα 50μ. ελεύθερο.

Τσιαμάκης Θωμάς τέταρτος στα 50μ. πεταλούδα, τρίτος στα 50μ. πρόσθιο και πέμπτος στα 100μ. ελεύθερο.

Σε ανακοίνωση του συλλόγου αναφενεται οτι: "...Συγχαρητήρια αξίζουν και στους 22 κολυμβητές από το Καρπενήσι για την απόδοσή τους και την αξιέπαινη συμπεριφορά που επέδειξαν κατά τη διάρκεια τον αγώνων καθώς και στον προπονητή τους κ. Τριανταφύλλου Σεραφείμ, ο οποίος δήλωσε απόλυτα ικανοποιημένος για τους αθλητές του".